Katkuhaud

Medium
Ene Mihkelson

Katkuhaud

Dramatiseerija, lavastaja ja muusikaline kujundaja Priit Pedajas (Eesti Draamateater)
Kunstnik Pille Jänes
Valguskujundaja Sander Aleks Paavo
Osades Luule Komissarov, Kadri Lepp, Aarne Soro, Vilma Luik, Marika Palm, Tarvo Vridolin, Garmen Tabor, Merle Liinsoo


Üle pika aja kohtuvad kaks naist, kelle põimunud elusaatustes on peidus üks saladus.

Kui lavastuse peategelane oli 6-aastane, võttis tädi Kaata ta enda juurde elama. Nüüd, aastakümneid hiljem asub ta 80-aastase tädi ja seejärel oma ema Sanna mälestuste jahile. Iga uus külaskäik erakuna elava Kaata juurde avab kiht kihi haaval kunagi toimunud sündmusi, keerulise aja pinevaid suhteid ning põhjuseid, miks minevikus toimunust siiani rangelt vaikitud on. Kuidas leida vastuseid ja anda hinnanguid ajale, mil iga sammu pidi põhjalikult kaaluma? Ajale, mis nüüd sõrmede vahelt laiali pudeneb, kuna sellest pole senini tahetud rääkida.

Ühe olulisema kaasaegse eesti kirjaniku Ene Mihkelsoni mitmete auhindadega pärjatud ajaloolise romaani „Katkuhaud“ toob publiku ette Priit Pedajas, kelle lavastajatee 41 aastat tagasi Ugala lavalaudadelt algas. See lugu, mida tihti on võrreldud Sofi Oksaneni romaaniga „Puhastus“, koorub lahti nagu sibul ja toob meieni ühe perekonna loo, aga ka terve eesti rahva loo elusaatustest ja valikutest 20. sajandi teise poole alguses.

Lavastused, mida Ugala sel suvel mängib – Ene Mihkelsoni „Katkuhaud” ja Eno Raua „Etturid” – on justkui igal eestlasel sügaval taskupõhjas peidus oleva mündi kaks poolt.

Esietendus 7. augustil kell 19 Ugala väikeses saalis.
 
 
NB! Teatrikülastaja meelespea augustis 
 
Sel suvel palume teil saabuda teatrisse harjumuspärasest varem. Seoses ulatuslike ehitustöödega teatrimaja vahetus ümbruses, asuvad parkimiskohad maja Reinu tee poolsel küljel. Aega tasub varuda ka üleriiete ära panemiseks (garderoob on valveta) ja turvaliseks piletikontrolliks.
 
Saali pääseb pool tundi enne etenduse algust. Istekohad on nummerdamata ning vaatajate ja näitlejate tervise huvides lubame saali tavalisest vähem publikut. Vaheajal palume saalist lahkuda.
 
Kui soovite näitlejatele lilli või kingitusi saata, siis palume teil need jätta kassateenindaja juurde.
 
Kui olete haigestunud või tunnete end haigena, palun püsige kodus ning saatke enda asemel teatrisse keegi teine.
 


Toimumisajad

Märksõnadega otsing

Minu Piletimaailm

Telli uudiskiri

Piletimaailma haldab

SA Eesti Draamateater
Pärnu mnt. 5
Tallinn, 10148
Eesti