„Rannal ja veel...“ ja veel...

Pidu Tiina Mälbergi 50. sünnipäeva tähistamiseks

Medium

Iga uus aasta algab justkui piiril seisatamisest. Olgu see siis talvise pööripäeva aegu, kui pimedus on saavutanud oma suurima sügavuse ja ees ootav valgus võib pimestada; või kevadel, mil külmad jäävad selja taha ja tekib soojuse lootus, kuid ilmad on veel muutlikud ning kiirustades võid külmetuda; või siis sügisel, uue tööhooaja alguses, mil tunned, et oled puhkusest, ideedest ja energiast tulvil, kuid unustades tasakaalu võid väga kergesti end juba jõuludeks läbi põletada.

Niisamuti on ka inimese uue eluaasta algusega. Sa seisad sünnipäeva eelõhtul justkui rannal – maa ja vee piiril. Tee – täis õnnestumisi ja eksimisi – on su siia toonud. Ja siit saab minna ainult edasi. Üht-teist on kogutud. Sa tunned tähti ja hoovusi, oskad ujuda ja võõraid keeli. Ees seisab seiklus, meri oma põnevuse ja võimaluste, salapäraste aarete, kuid ka vältimatute ohtudega. Kas jagub jõudu, kas oskad teha õigeid valikuid? See kõik paneb sind proovile. Seljataha jäävat saab vaid tänada ja eesolevat usaldada.

Minul täitub peagi 50 aastat elatud elust. See on piir, mida olen otsustanud ühe sündmusega tähistada.

Tahan sel päeval jagada kõigi kokkutulnutega neid kogutud mõtteid ja tänada tähtsate kohtumiste eest.

Selleks loen pühapäeval, 15.03. kell 15.30 Rakvere Teatri suurel laval koos oma poja, näitleja Karl Robert Saaremäega valiku eesti autorite mereteemalisi luuletusi, mida täiendavad muusikaga noor Rakverest pärit oboemängija Ingely Laiv-Järvi (RO Estonia) ja keelpillitrio (Katariina Maria Kits – viiul, Mart Kuusma – vioola, Marius Järvi – tšello).

Päeva teise osa (kell 17) täidab üllatuskontsert minu sõpradelt.

Õhtu lõpuks (kell 18.30) on võimalus Rakvere Teatri kohvikus ka veidi tantsida mulle aastate jooksul meeldinud muusika saatel.

Olete lahkelt oodatud.

Tulge, peatuge, mõtisklege ja rõõmustage koos minuga ühel pühapäeval Rakvere Teatris sel poolsajandi piiril, et võiksin julge ja vabana uue eluaasta merre astuda.

Siiralt

Tiina MälbergToimumisajad

Märksõnadega otsing

Minu Piletimaailm

Telli uudiskiri

Piletimaailma haldab

SA Eesti Draamateater
Pärnu mnt. 5
Tallinn, 10148
Eesti