Doktor Esperanto

Medium Lavastuse valmimist on inspireerinud 20. sajandi algul elanud õed Dresenid, Helmi (1892–1941) ja Hilda (1896–1981) – rahvusvaheliselt tunnustatud eesti esperantistid, Eesti Esperanto Seltsi loojad ja viljakad eesti luule tõlkijad esperanto keelde. Lavastus „Doktor Esperanto” ongi lugu neist kahest naisest. Nemad on muusad, kes juhatavad esmapilgul anakronistliku, unustusse vajunud nähtuseni, milleks on esperanto keel.


Tundub, et praeguses lõhestunud maailmas võiks ideel ühest ühendavast keelest taas kord jumet olla. Kas esperanto (tõlkes „lootus”) kui väljamõeldud keel on hingetu? Kuidas kõlab selles keeles Marie Under? Aga Tolkieni haldjakeeles või „Star Treki” klingoni tehiskeeles?

Kuidas võisid elada õed, kelle elu sisuks oli väljamõeldud keel? Lüngad Helmi ja Hilda Dreseni eluloos täidetakse julgete spekulatsioonide, meeldiva rahutuse ja lootusrikkusega. Seda kõike postdramaatilise teatri võtmes.

Liina Vahtrik ja Piret Simson on eesti näitlejad, kes toimetavad Eesti teatris juba mõnda aega. Harjutatud ja loodud on nii Von Krahlis, Estonias, Ugalas, Vanemuises kui ka Tartu Uues Teatris. Näitlejannade loominguline koostöö sai alguse kodumaises telesarjas, kus majapidajannad Niina ja Sirje maailma asjad korras hoidsid.

Autorilavastus „Doktor Esperanto“ on mõlemale näitlejannale esmakordne. Liina ja Piret on ise teksti kirjutanud, ise lavastanud ja ise ka mängitakse.

Laval on Liina Vahtrik ja Piret Simson.Toimumisajad

Minu Piletimaailm

Telli uudiskiri

Piletimaailma haldab

SA Eesti Draamateater
Pärnu mnt. 5
Tallinn, 10148
Eesti