„Leek“

Medium Tekst ja lavastus: Liisa Saaremäel (Eesti Draamateater) ja Karl Laumets (Teater Vanemuine)
Valgus- ja lavakujundus: Kristjan Suits (Tallinna Linnateater)
Kostüümid: Britta Laumets
Muusikaline kujundus: Johan Randvere
Osades: Ella Ilbak/Kaie Skalle - Liisa Saaremäel ja August Gailit/Joosep Maarva - Karl Laumets

Teatri- ja muusikamuuseumis etendub viimaseid kordi kultuurilooline lavastus „Leek“, mis räägib tantsijannast Ella Ilbakust ja kirjanikust August Gailitist.

Tantsuga „Leek“ lõpetas oma etteasted Eesti esimene laiema rahvusvahelise tuntuse saavutanud tantsijanna Ella Ilbak (1895-1997). Tema enda enda jaoks tähendas see number ohvrituld, mis algab otsekui maa peale pandud süttematerjalist ja lõppeb maha jäänud tuhaga. Ühes arvustuses on selle tantsu kohta kirjutatud: "Seal ei olegi vaja kava, pigista silmad pisut koomale, ja arvad tõesti tuld enda ees nägevat..."

Lavastuse aluseks on Ella Ilbaku mälestusteraamat „Otsekui hirv kisendab“, August Gailiti (1891-1960) ja Ella Ilbaku omavaheline kirjavahetus ja August Gailiti (1891-1960) romaan „Leegitsev süda“.  Romaan on kirjutatud kodumaal (esimesed katked trükkis ajakiri „Looming“ juba 1930. aastate algul), kuid ilmus 1945. aastal paguluses Rootsis. Peategelased on komponist Joosep Maarva ja tantsijanna Kaie Skalle, kelle kaudu avaldub elu ja kunsti vahekord. Tegelase Kaie Skalle prototüübiks on Ella Ilbak.

Lavastus “Leek” oli 2018. aasta teatriauhindadel nomineeritud kahes kategoorias - parim naisnäitleja ja parim kunstnik. Karl Laumets valiti 2018. aasta parimaks lavastajaks (lavastus “Kalevipoeg”).

Esietendus 10. detsembril 2018 Teatri- ja muusikamuuseumi Assauwe tornis.

Etendus on ühes vaatuses ja kestab 1 tund 15 minutit.

Lavastuse väljatoomist on toetanud Eesti Rahvuskultuuri Fondi Kristi ja Siim Kallase Fond ja Eesti Kultuurkapital.

NB! Kõik planeeritud etendused jäävad ära. Piletiostjatel palume saata oma arvelduskonto numbri koos ostetud piletitega aadressile [email protected]Toimumisajad

Minu Piletimaailm

Telli uudiskiri

Piletimaailma haldab

SA Eesti Draamateater
Registrikood: 90008264
Pärnu mnt. 5
Tallinn, 10148, Eesti