"Kuningas Lear"

Medium

Autor William Shakespeare
Tõlkija Georg Meri
Lavastaja Vladimir Baitšer (Venemaa)
Kunstnik Vladimir Anšon
Helikujundus Tõnis Leemets
Valguskunstnik Margus Vaigur
Produtsent Ere Naat

Osades Lembit Peterson, Mare Peterson, Liina Olmaru või Eva Eensaar, Anneli Tuulik, Laura Peterson (Ugala) või Ketter Üksküla, Sulev Teppart, Marius Peterson, Nero Urke, Kristjan Üksküla (Tallinna Linnateater), Andri Luup, Tiit Alte, Mart Aas, Tarmo Song või Aarne Soro (Ugala), Helvin Kaljula, Henri Otsing, Sander Roosimägi, Jaanus Nuutre

Etendused 19., 20., 21., 26., 27., 30. novembril ja 1., 3. detsembril 2018 kell 19
24., 28., 30. ja 31.jaanuar 2019  kell 18 Theatrumi uuenenud saalis.

Etendus kestab 4,5 tundi.

Inglismaa kuningas Lear on kindlakäeline valitseja oma maale ja armastav isa oma kolmele tütrele. Tema valitsemisaeg aga hakkab lähenema lõpule. Ta otsustab jagada võimu ja kuningriigi oma kolme tütre vahel. Selleks peavad tütred avalikult välja ütlema, kui palju nad teda armastavad. Kõik ei lähe siiski nii, nagu kuningas ette on kujutanud. Alguse saab sündmuste ahel, mille tagajärjed on väga traagilised. Mis juhtus, mis läheb valesti, miks? "Kuningas Lear" on üks Shakespeare`i olulisemaid tragöödiaid.

Lavastaja Vladimir Baitšer: ""Kuningas Lear" on üks maailma dramaturgia tippteoseid. Näidend, millles on ühte sõlme seotud tänapäeva tõtlikult muutuvas maailmas töötavad mõtted ja ideed. Shakespeare uurib võimu fenomeni – võimu kui andi ja kui katsumust. Võim antakse inimesele Jumala poolt, kuid mitte tasuta. Oma vigade eest maksab inimene oma kõige lähedasemate inimeste ja iseenda eluga. Ja jõuab lõpptulemusena arusaamisele võimu tühisusest võrreldes armastusega. Selle raske mõistmise tee annab Jumal inimesele."

Vladimir Baitšer on lõpetanud GITISe lavastaja erialal. Ta on lavale toonud üle 40 lavastuse, on töötanud pedagoogina ning viinud läbi meistrikursusi Venemaal ja mujal. Hetkel on Vladimir Baicher näitlejameisterlikkuse ja lavastaja eriala õppejõud GITISes ning Moskva teatris "Kaasaegse näitemängu kool" pealavastaja.

 Toimumisajad

Minu Piletimaailm

Telli uudiskiri

Piletimaailma haldab

SA Eesti Draamateater
Pärnu mnt. 5
Tallinn, 10148
Eesti