Muusikal ONCE

Enda Walsh/Glen Hansard/Markéta Irglová

Medium

 

 

Näidendi autor Enda Walsh

Muusika ja laulusõnad Glen Hansard ja Markéta Irglová

Tõlkijad Liis Aedmaa ja Laura Kalle

Laulusõnad tõlkinud Andres Noormets

Lavastaja Taago Tubin

Muusikajuht Peeter Konovalov

Bändijuht Andre Maaker

Kunstnik Liisa Soolepp

Liikumisjuht Raido Mägi

Valguskunstnikud Villu Konrad ja Laura Maria Mäits

 

Mängivad Priit Võigemast (külalisena), Laura Kalle, Tarvo Vridolin, Jaanus Mehikas (külalisena), Maarja Mitt (külalisena), Sänni Noormets (külalisena), Margus Vaher, Garmen Tabor, Mihkel Kuusk (TÜ VKA) või Tõnu Tubli, Karl Kena, Martin Mill, Andre Maaker (külalisena), Eliisabet Kena (külalisena) või Diora Kähr (külalisena).

 

 

John Carney mängufilmil põhinev muusikal “Once” (“Ükskord”) on isemoodi lugu üksindusest, kirest ja lootustest. Samuti muusika rollist meie elus.

 

"Ma kirjutasin need laulud ükskord ühele teisele tüdrukule. Aga kui ma laulan, siis ma mõtlen, et see on meile." ("Once")

 

Iirlasest hobimuusik, kes on pettunud armastuses ja hüljanud oma unistused, kohtub Dublini tänaval juhuslikult noore tšehhi neiuga. Ühine kirg muusika vastu lähendab neid teineteisele ja sõprusest areneb midagi enamat. Süttivad lootused, muusika saab uue hingamise, kuid puhkev armastuslugu seab nad keeruliste valikute ette.

 

Loo lavaversiooni muudab eriliseks, et näitetrupp toimib ühtlasi ka bändina ja kogu muusika luuakse elavas ettekandes. Nii mõnelgi näitlejal tuleb muusikalis mängida kolme-nelja erinevat instrumenti. Muusikali libreto autoriks on tuntud iiri näitekirjanik Enda Walsh, muusika ja laulusõnad on loonud filmis peaosi mänginud Glen Hansard ja Markéta Irglová.

 

2008. aasta Oscarite jagamisel pälvis lugu “Falling Slowly” auhinna parima algupärase muusikapala eest.

 

“Once” esietendus muusikalina 2011. aastal Off-Broadwayl ja on pälvinud terve rea mainekaid auhindu, sealhulgas kaheksa Tony Awardi.

 

Muusikali “Once” litsents kuulub Music Theatre International (Europe) Ltd.

 

Ugala teatri koostööpartneriks ja muusikali “Once” ametlikuks pillipoeks on PVX kauplus Muusik.

 

NB! Infot riigis kehtivate viirusest tulenevate piirangute kohta leiab Ugala kodulehelt: ugala.ee/piletidToimumisajad