Kõrboja perenaine

Medium

Autor Anton Hansen Tammsaare ja Urmas Lennuk
Lavastaja Vallo Kirs
Kunstnik Kristjan Suits
Kostüümikunstnik Pille Küngas
Muusikaline kujundus Peeter Konovalov ja Kulno Malva
Liikumisjuht Oleg Titov    

Osades Kadri LeppOtt AardamAdeele Sepp või Laura Kalle, Luule Komissarov, Egon Nuter, Andres TabunHeigo TederJanek VadiMarika PalmRait ÕunapuuKiiri Tamm, Ringo Ramul ja paljud teised

 

"Kõrboja perenaine" on Kõrboja naiste saatuse lugu – Anna, Eevi ja Madli lugu. 

Kõrboja väljadel laulavad valmivad viljad, Kõrboja kari kosub ja kannab kaela, kuid Kõrboja peremees on vana ja väsinud. Viimases hädas pöördub ta oma ainsa tütre poole: "Saagu sinust uus Kõrboja perenaine!" Aga perenaine vajab ka peremeest. Olgu või ühesilmset. Kõrboja Anna teab seda. Nõnda on kombeks. Nõnda peab. Sest muidu vaadatakse Kõrbojale viltu. Peremehed ei saa kanda seelikuid. Nõnda oli see sada aastat tagasi ja nõnda on see ka praegu. Eelarvamused ei hävi aastatega ega põle tules. 

Kuusiku Eevi teab, et Katku Villu teda armastab. Teda ja tema poega. Eevi teab, et elu on raske. Eevi teab veel paljusid asju, aga ühte ta ei tea. Eevi ei tea, et Kõrboja Anna on oma valiku teinud.  Kõrboja vana Madli näeb kõike, aga vaikib. Madli teab, et õnne võib leida vaid siis, kui kõnnid oma valitud teed lõpuni. Aga Madli rajad on rohtunud ning Madli võib vaid vaikides tagasi vaadata. 

Näidendi "Kõrboja perenaine" aluseks on Urmas Lennuk valinud Tammsaare romaani "Kõrboja peremees" ning kirjutanud näidendi just lavastaja Vallo Kirsile ja Ugala teatri näitlejatele. Laval üle 30 näitleja.

Eesti teatri aastaauhinnad 2017 – naispeaosatäitja auhinna nominatsioon (Kadri Lepp) 

Tähelepanu! Lavastuses kasutatakse pürotehnilisi valgus- ja heliefekte, seetõttu palub teater mitte planeerida etenduse külastamist koos lemmikloomade ning sülelastega. Tingituna etenduspaiga eripärast, palume ratastooliga tulekust teavitada Ugala kassat.

 

Etendus toimub vabas õhus. Soovitame valida riietus vastavalt ilmale.

Etendus on kahes vaatuses ning kestab 2 tundi ja 30 minutit.  

 

TEATRIBUSS VARGAMÄELE

Neljapäeviti viib teatrikülastajad Vargamäele buss marsruudil Viljandi-Vargamäe-Viljandi. Bussipileti hind on 10 eurot. Bussipilet ei kehti etenduse pääsmena. 


Piletid on müügil Ugala kassas ja Piletimaailmas: 
https://www.piletimaailm.com/performances/61106-teatribuss-vargamaele-korboja-perenaine?lang=et_EE

 

VIDEO: Vaata lavastust tutvustavat videot  

Esietendus: 1. juuli 2016


Märksõnad: Suvi

Toimumisajad

Märksõnadega otsing

Minu Piletimaailm

Telli uudiskiri

Piletimaailma haldab

SA Eesti Draamateater
Pärnu mnt. 5
Tallinn, 10148
Eesti