Veebruariöö

Medium


 

Autor Staffan Göthe
Tõlkija Kalle Hein
Lavastaja Finn Poulsen (Rootsi)

Kunstnik Silver Vahtre
Muusikalised kujundajad Indrek Kalda ja Paul Kristjan Kalda

Mängivad Ingrid Isotamm, Kärt Reemann, Andres Dvinjaninov

 

Esietendus 4. detsembril 2015 Karlova Teatris
Lavastus sobib lastele vanuses 6–13 a ja kestab 35 minutit.

 

 

"Veebruariöö" tegelaskond on ebatavaline: Ingrid Isotamm, Kärt Reemann ja Andres Dvinjaninov kehastavad ühe poisi mõtteid. Läbi mängu jutustavad nad, mis juhtus poisiga ühel talvepäeval, aga mitte ainult: samm-sammult hargneb lahti mõtete ja tunnete sasipundar, mis päevasündmuste tõttu poisi sisse on kogunenud.

 

Lavastus kõneleb lastega samastumist võimaldaval ja fantaasiarikkal moel teemadest, mis laste endi argipäevas olulist rolli mängivad: läbisaamisest ema-isaga, suhetest klassikaaslastega ja sellest, kuidas muremõtetega toime tulla.

 

Eestis Salme Reegi nimelise lasteteatri auhinnaga pärjatud lavastaja Finn Poulseni sõnul on hea lasteteater aga huvitav ka täiskasvanutele. "Veebruariöö" pakub lapsevanematele ja õpetajatele võimalust tähele panna ja mõista, mis tunne on olla laps ning kuidas paistavad sündmused poja või tütre, lapselapse või õpilase vaatepunktist.

 

"Veebruariöö" kuulus 2016. aastal teatrispetsialiste ja professionaalseid lasteteatri tegijaid ühendava ASSITEJ Eesti Keskuse festivali "Teater noorele vaatajale” programmi.

 

Vaata veel: www.karlovateater.eeToimumisajad

Minu Piletimaailm

Telli uudiskiri

Piletimaailma haldab

SA Eesti Draamateater
Pärnu mnt. 5
Tallinn, 10148
Eesti