SIIL UDUS

Medium

Eesti Teatriliidu aastapreemia Salme Reegi preemia nominent 2015 tundliku lavastajatöö eest tajudega mängivas lavastuses "Siil udus” - LEINO REI


„Siil udus“ omab kindlat kohta mitme põlvkonna emotsionaalses mälus. Seda mõistagi tänu maailma parimaks multifilmiks tituleeritud samanimelisele teosele.

Kuidas võiks seda lugu edasi anda teatri vahenditega?

Udus või laiemalt tingimustes, kus nägemine on piiratud, teravduvad muud meeled. Eeskätt kuulmine. "Siil udus" on suures osas helide teater. Enamus näiliselt väikeseid, kuid Siili jaoks suuri sündmusi, millega ta teel sõbra juurde kokku puutub, jõuavadki kohale just häälte ning helide kaudu. See on põnev maailma avastamise ja kogemise viis. Nii lapsele kui täiskasvanule.

See on lavastus helide, nukkude, varjude ja uduga, kus helid ja valgused on samaväärsed peategelased kui Siil ja Karupoeg. Me soovime vaataja/kuulaja võtta kaasa rännakule, mida kogeb Siil otsides udus teed oma parima sõbra juurde.

Etendus vaatajatele alates 3. eluaastast

 

Autor SERGEI KOZLOV
Lavastaja LEINO REI
Kunstnik KRISTIINA PÕLLU
Mängivad HELGUR ROSENTHAL ja JANEK JOOST
Muusikaline kujundaja ARDO RAN VARRES
Valguskunstnik TAAVI TOOM

Esietendus

12. aprill 2014
Tartu Uue Teatri proovisaalis

Etendus kestab 30 minutit.

Omaette hilisõhtused etendused on kavas ka täiskasvanud vaatajatele, kes pole laste puudumise tõttu etendusele varem julgenud tulla, kuid kes tunnevad, et udus ekslev siil ei jäta neid juba lapsepõlvest saati rahule. Nüüd on võimalus sirge seljaga ja kattevarjuks last laenamata tulla hilisõhtusele etendusele, mis on mõeldud just suurtele vaatajatele. Olgu öeldud, et etenduses ei muudeta hilisema kellaaja ja vaataja kõrgema ea tõttu midagi „täiskasvanulikumaks”. Las udu ise muudab, kui muudab.

---

Teatrisõbra piletid: 30€/50€
Alates 2015. aasta kevadhooajast on võimalik osta Tartu Uue Teatri etendustele toetajapiletit, mille hind on vastavalt valikule kas 30€ või 50€. Pilet on mõeldud suurtele teatrisõpradele, kes soovivad kallima pileti ostuga toetada Tartu Uue Teatri tegevust. Selle tõttu on pileti nimeks Teatrisõber.
Toimumisajad

Minu Piletimaailm

Telli uudiskiri

Piletimaailma haldab

SA Eesti Draamateater
Registrikood: 90008264
Pärnu mnt. 5
Tallinn, 10148, Eesti