NETIS SÜNDINUD

VAT Teater

NETIS SÜNDINUD


Autor: Kristiina Jalasto (Tallinna Linnateater)
Lavastaja: Margo Teder
Kunstnik: Iir Hermeliin
Helilooja: Jarek Kasar
Valguskujundaja: Sander Põllu
Osades: Katariina Ratasep, Kristiina-Hortensia Port , Meelis Põdersoo, Ago Soots ja Martin Kõiv (Teater Vanemuine)

VANAEMA: See interneedus on ikka nagu teine maailm, võõras koht täitsa! Lapsed tunnevad seal end nagu kodus, aga endal võtab ikka natuke võhmale seal käimine. Kuigi põnev on, väga põnev...

DIREKTOR: Ega seda enam loota saa, et nüüd internet kaob ära ja kõik läheb edasi nii nagu vanasti. Me kas jõuame selle rongi peale või ei jõua. Lapsed on ammu sõidus.

EMA: Ma tunnen, et päris elus ei saa ma temaga kontakti. Virtuaalselt tundus see kuidagi lihtsam. Tema oli seal teistsugune ja... Nojah, ja mina ka muidugi.

ÕPETAJA: Ma ei saa sellest aru ja ei tahagi saada! Kui nii edasi läheb, siis varsti suhtlemegi üksteisega ainult läbi ekraani! Ja raamatuid ei loe ka enam keegi!

ALEJANDRO666: It makes everything much much more easy! Love more easy, money more easy... I like!


Sügisel jõuab VAT Teatris lavale Kristiina Jalasto ainulaadne uus näidend "Netis sündinud", mis on valminud foorumteatri etenduste ja tõestisündinud internetiseikade põhjal. Lavastus sündis VAT Teatri ja BCS Koolituse  koostöös projekti "Teater Internetist" raames ja jutustab noortest, kes avastavad, kui seotud ja samas erinevad on virtuaal- ja reaalmaailma põimunud probleemid ning kui võrdselt palju on ohte ja võimalusi meie elu lahutamatuks osaks saanud internetikeskkonnas.

"Netis sündinud" esietendub sügisel teatri NO99 laval ja külastab järgneva talve ja kevade jooksul paljusid teatreid ning kultuurikeskusi üle Eesti. Kokku antakse 30 etendust – 10 Tallinnas ja 20 maakondades. Etendused on eelregistreerimisega ning tasuta kõigile, kuid eriti on oodatud koolinoored oma õpetajate ja vanematega.

Näidend loodi ja etendused toimuvad projekti "Teater Internetist" raames, mille  viivad koostöös Vaata Maailma sihtasutusega ellu BCS Koolitus ja VAT Teater. Projekti kaasrahastavad Euroopa Regionaalarengu Fond, Swedbank, Baltic Computer Systems ja F-Secure. Projektis osalevad veel Lastekaitse Liit ning Politsei ja Piirivalveamet, lavastuse loomist toetab New Yorker.

Etendus on ühes vaatuses.

Planeeritud esietendus 03.oktoober 2013 Teatris NO99

Pileti hind: 0 EUR


NB! HILINEJAD SAALI EI PÄÄSE

Lisainfo: www.netissündinud.ee

WWW.VATTEATER.EEToimumisajad

Minu Piletimaailm

Telli uudiskiri

Piletimaailma haldab

SA Eesti Draamateater
Registrikood: 90008264
Pärnu mnt. 5
Tallinn, 10148, Eesti