Pianisti portree: Oscar Peterson Tallinnas


N 21. november kell 19 Estonia kontserdisaal


Pianisti portree

1974: Oscar Peterson Tallinnas

Kristjan Randalu, Jürmo Eespere, Sven Kullerkupp,

Raun Juurikas

“1974: Oscar Peterson Tallinnas”

Kontserdisari “Pianisti portree”

Kristjan Randalu, Jürmo Eespere, Sven Kullerkupp,

Raun Juurikas

Toivo Unt (bass), Brian Melvin (löökpillid)


Novembris 1974 esines Eestis kõigi aegade parimaid džässpianiste, 49-aastane kanadalane Oscar Peterson. Sven Kullerkupu algatatud projektis kõlavad praegusaegsete eesti džässpianistide nägemused Petersoni muusikast kummardusena legendaarsele sündmusele pea 40 aastat tagasi. Nii laval kui ka saalis on inimesi, kes olid sündmusel tunnistajate, isegi kaasamusitseerijatena. Peterson andis oma trioga kontserte Estonia kontserdisaalis (kahel korral) ja Laevastiku Ohvitseride Majas, aga ta suhtles ja mängis ka siinsete muusikutega Tallinna varietees ning erakorteris Nõmmel.

Raivo Tammiku salvestusest Estonia kontserdisaalis anti läänes välja heliplaat pealkirjaga “Oscar Peterson in Russia”, mis praegugi Amazonis saadaval. Venemaale Peterson küll jõudis, aga kontsertidele lisa ei tulnud: Moskvas ei tuldud lennuväljale vastu, pakuti kehva äärelinna hotelli ja trio katkestas kontserdireisi.

Oscar Petersoni, keda auhinnati 8 Grammyga ning keda kolleeg Duke Ellington oniseloomustanud kui “klaveri maharadžat”, jälitasid eluaeg terviseprobleemid. Tegu oli aga erakordselt tööka ja mitmekülgse muusikuga. Lisaks tuhandetele kontsertidele ja üle 200 plaadistusele oli ta viljakas helilooja (ligi 400 teost), õpetas, juhtis ülikooli ja telesaateid.

 

Pilet 15€

Sooduspilet 11€ õpilased, tudengid,pensionäridToimumisajad

Märksõnadega otsing

Minu Piletimaailm

Telli uudiskiri

Piletimaailma haldab

SA Eesti Draamateater
Pärnu mnt. 5
Tallinn, 10148
Eesti