NO65 Suur õgimine

Medium

NO65
Suur õgimine

Lagle/Kõiv

"Suur õgimine" on siis, kui neli inimest on kokku tulnud, et teha üks ja viimane fataalne tegu. Kuid fataalsus pole kunagi kurb, vaid alati õhuline nagu bubert, kerge nagu salatileht ja puhas nagu munavalge. Kuidagi tuleb täita tühik, mis on meisse jäetud kosmose, jumala ja vanemate poolt, ning kui selleks on armastus, siis armastus käib ju kõhu kaudu.

Viimane söömaaeg ei nõua kelleltki enam varjumist. Võib ära unustada vaevalise psühholoogia, ikestava mineviku ja ahistava kannatamise. Kui viimane, siis järelikult on kõik juba hästi. Inimesed ei pea enam kartma. Nende ette asetatakse laud. Laua peale vabadus. Tuleb ainult tõsta nuga ning kahvel ja kõiki lauakombeid silmas pidades lõigata sellest endale üks viilakas. Mahlane, hõrk ja ületamatu lõhnaga viil – mis siis, et viimane.

See on satiiriline komöödia ja traagiline dinee.

Lavastus on saanud inspiratsiooni Marco Ferreri filmist "La Grande Bouffe" (1974).

Lavastaja Lauri Lagle
Kunstnik Laura Kõiv
Muusikaline kujundaja on Hendrik Kaljujärv


Laval Marika Vaarik ja Eva Klemets ning külalistena Margus Prangel ning Priit Võigemast (Tallinna Linnateater).

Esietendus 16. mail 2012 Teatris NO99

 

Toetajapilet.

Kõigile Teater NO99 etendustele on võimalik osta toetajapilet. Toetajapilet maksab 25 eurot ning on mõeldud, nagu tema nimigi ütleb, teatri toetamiseks. Teater saab tuge nii rahasummast kui ka mõttest, et on inimesed, kes peavad oluliseks NO99 eesmärke. Aitäh! Ostmiseks valige rippmenüüst hind 25 eurot.

 Toimumisajad

Märksõnadega otsing

Minu Piletimaailm

Telli uudiskiri

Piletimaailma haldab

SA Eesti Draamateater
Pärnu mnt. 5
Tallinn, 10148
Eesti