Rahvusvaheline balletikontsert REVERANSS

Medium

TÄNAME! TÄHISTAME! TANTSIME!

Euroopa balleti tulevik koguneb Tartus

8. juuni suveõhtul kogunevad 2024. aasta Euroopa kultuuripealinna baleriinid Oslost, Helsingist, Riiast, Tallinnast ja Tartust – nende hulgas Eesti Rahvusballeti solistid ja kutselise tantsija teekonda alustavad noored talendid. Rahvusvaheline balletikontsert “Reveranss” tänab kõigi osalejariikide balletiõpetajaid, tähistab Ida Tantsukooli juubelit ja tantsib baleriinid tulevikku!

Esinejate hulgas säravad Ida Tantsukooli vilistlased, Eesti Rahvusballeti solist Ketlin Oja ja tantsijad Triinu Upkin ning Ellinor Piirimäe. Samuti tulevad lavale Rahvusballeti noorsolist Marcus Nilson ja tantsija Luca Giovanetti ning kutselise tantsija teekonda alustavad noored talentide piirkonna tuntud balletikoolidest - Tallinna Muusika- ja Balletikool, eraballetikool Noor Ballett Fouetté, Riia Balletikool, Helsingin tanssiopisto, Oslo Kunstide Akadeemia balletikool ja Ida Tantsukool.

Üheskoos toovad tantsijad teieni aegumatud klassikahetked muuhulgas Pjotr Tšaikovski ballettidest „Uinuv Kaunitar“ ja „Pähklipureja“ ning Dmitri Šostakovitši balletist „Anna Karenina“, aga ka kaasaegsed ja originaal-lavastused.

Kaunil ja raskel teekonnal balletikoolist balletitantsijaks tänatakse rahvusvahelise kontserdiga õpetajaid ja lavastajaid, tähistatakse Ida Tantsukooli 30. juubelit ning tantsitakse end tulevikku, kus klassikaline ballett jääb alati rikastama Tartu, Eesti ja Euroopa kultuurilugu.

Sündmus toimub laupäeval, 8. juunil 2024 Vanemuise teatri suures majas algusega kell 18.00. Samal päeval avatakse Vanemuise suure maja fuajees näitus „Ida Tantsukool läbi 30 aasta“, mida saab külastada kuni 15 juunini.

Piletid on müügil Piletimaailmas ja Vanemuise teatri kassas.

Pere- või grupisoodustuse jaoks palume ühendust võtta [email protected]

Pildil Ida Tantsukooli 1. kursuse õpilane Kertu Värnik.

Ürituse korraldaja:
Arabesk MTÜ
Reg.nr: 80311292
Nõva tn 4a-10 Tartu, Tartu Tartumaa 50104
+372 5289262Toimumisajad

Minu Piletimaailm

Telli uudiskiri

Piletimaailma haldab

SA Eesti Draamateater
Registrikood: 90008264
Pärnu mnt. 5
Tallinn, 10148, Eesti