KREEK JA BRUCKNER

Kammerkoor Kolm Lindu, Hirvo Surva, H. Song, S. Claerhoudt

Medium R, 26.05.2023 kl 19 Tartu Pauluse kirikus
P, 28.05.2023 kl 17 Tallinna Toomkirikus


𝗞𝗥𝗘𝗘𝗞 𝗝𝗔 𝗕𝗥𝗨𝗖𝗞𝗡𝗘𝗥
Kammerkoor Kolm Lindu
Dirigent Hirvo Surva
Hyonah Song, Stijn Claerhoudt
Plakatikunstnik Ingmar Järve (GUTFACE)


𝗞𝗔𝗩𝗔
𝘛𝘶𝘮𝘦 𝘫𝘢 𝘩𝘦𝘭𝘦, 𝘭𝘢𝘪𝘨𝘶𝘥, 𝘮𝘶𝘳𝘥𝘦𝘫𝘰𝘰𝘯𝘦 𝘭𝘶̈𝘬𝘬𝘶𝘮𝘪𝘯𝘦. 𝘛𝘶𝘮𝘦𝘥𝘢𝘭 𝘰𝘯 𝘮𝘪𝘵𝘶 𝘮𝘪𝘵𝘵𝘦𝘴𝘶̈𝘯𝘰𝘯𝘶̈𝘶̈𝘮𝘴𝘦𝘵 𝘷𝘢𝘳𝘫𝘶𝘯𝘥𝘪𝘵 – 𝘵𝘶𝘮𝘦, 𝘴𝘶̈𝘯𝘨𝘦, 𝘴𝘶𝘳𝘮, 𝘵𝘪𝘩𝘦, 𝘳𝘢𝘴𝘬𝘦. 𝘏𝘦𝘭𝘦𝘥𝘢𝘭 𝘴𝘢𝘮𝘢𝘮𝘰𝘰𝘥𝘪 – 𝘩𝘦𝘭𝘦, 𝘭𝘰𝘰𝘵𝘶𝘴𝘳𝘪𝘬𝘢𝘴, 𝘬𝘦𝘳𝘨𝘦, 𝘦𝘥𝘢𝘴𝘪𝘭𝘪𝘪𝘬𝘶𝘷. 𝘒𝘰𝘯𝘵𝘴𝘦𝘳𝘥𝘪 𝘬𝘢𝘷𝘢 𝘢𝘭𝘨𝘢𝘣 𝘳𝘰̃𝘰̃𝘮𝘴𝘢𝘵𝘦𝘴 „𝘵𝘰𝘰𝘯𝘪𝘥𝘦𝘴“, 𝘬𝘶𝘪𝘨𝘪 𝘵𝘦𝘬𝘴𝘵 𝘪𝘴𝘦 𝘳𝘢̈𝘢̈𝘨𝘪𝘣, 𝘦𝘵 𝘬𝘰𝘩𝘦 𝘵𝘶𝘭𝘦𝘣 𝘭𝘰̃𝘱𝘦𝘵𝘢𝘷 𝘵𝘢𝘭𝘷 𝘫𝘢 𝘭𝘢𝘶𝘭𝘮𝘪𝘴𝘦𝘬𝘴 𝘦𝘪 𝘰𝘭𝘦 𝘱𝘰̃𝘩𝘫𝘶𝘴𝘵. 𝘚𝘦𝘭𝘭𝘦𝘭𝘦 𝘫𝘢̈𝘳𝘨𝘯𝘦𝘣 „𝘊𝘩𝘳𝘪𝘴𝘵𝘶𝘴 𝘧𝘢𝘤𝘵𝘶𝘴 𝘦𝘴𝘵“, 𝘮𝘪𝘴 𝘵𝘦𝘬𝘴𝘵𝘪𝘯𝘢 𝘷𝘰̃𝘪𝘣-𝘰𝘭𝘭𝘢 𝘬𝘰𝘬𝘬𝘶𝘷𝘰̃𝘵𝘵𝘦𝘴 𝘦𝘩𝘬 𝘩𝘰𝘰𝘱𝘪𝘴 𝘩𝘦𝘭𝘦𝘥𝘢𝘮 𝘰𝘯. 𝘙𝘦𝘭𝘪𝘨𝘪𝘰𝘰𝘴𝘯𝘦 𝘫𝘢 𝘪𝘭𝘮𝘢𝘭𝘪𝘬 𝘷𝘢𝘩𝘦𝘵𝘢𝘷𝘢𝘥 𝘬𝘢𝘷𝘢𝘴 𝘵𝘦𝘪𝘯𝘦𝘵𝘦𝘪𝘴𝘦 𝘫𝘢̈𝘳𝘦𝘭 𝘬𝘰𝘩𝘵𝘪, 𝘰𝘭𝘦𝘯𝘦𝘷𝘢𝘭𝘵 𝘵𝘰̃𝘭𝘨𝘦𝘯𝘥𝘢𝘫𝘢𝘴𝘵 𝘷𝘢𝘩𝘦𝘴𝘵 𝘬𝘢 𝘵𝘦𝘰𝘴𝘦 𝘫𝘰𝘰𝘬𝘴𝘶𝘭.

Kavas on Bruckneri motetid ja Kreegi ilmalikud laulud: "Ave Maria, "Os justi", "Christus factus est", "Kuula valgusest", "Mis sa sirised, sirtsukene", "Hällilaul", "Maga, maga, Matsikene" jt.


𝗣𝗜𝗟𝗘𝗧𝗜𝗗

26.05.2023 kl 19 Tartu Pauluse kirikus
28.05.2023 kl 17 Tallinna Toomkirikus
Sooduspiletid on müügil 14. maini 2023.

TARTU: 10 € / 7 € (kuni 14.05), 12 € / 9 € (al 15.05)
TALLINN: 12 € / 8 € (kuni 14.05), 15 € / 10 € (al 15.05)
TOETAJAPILET: 19 € / 25 € / 30 €

Piletid on müügil ka 30 min enne kontserdi algust sularahas kohapeal.
(Kui on soov tulla kontserdile, ent rahakott on liiga õbluke, võtke ühendust kolmlindu [ätt] gmail.com.)


Täname: Tartu linn, Eesti Kultuurkapital, korp! Ugala, Studio Mari Seger jt
www.facebook.com/kolmlindu
www.instagram.com/kolmlindu


𝗞𝗔𝗠𝗠𝗘𝗥𝗞𝗢𝗢𝗥 𝗞𝗢𝗟𝗠 𝗟𝗜𝗡𝗗𝗨 on 2017. aastal loodud Tartu kammerkoor. Meie peadirigent on Valter Soosalu. Koor naudib muusikalisi väljakutseid ning mõtestatud ja nõudlikku tööprotsessi. Kollektiivi jaoks on oluline austus ja rõõm üksteise ning muusika vastu ja nii oleme teinud koostööd dirigent Benjamin Kirkiga (kava „Kui ööbik, luik ja koolibri...”), dirigent Jaan-Eik Tulve ja löökpillimängija Vambola Kriguliga (kava „Creator Spiritus”), dirigent Mikk Üleoja ja solist Tuuri Dedega (kava „The Canticle of the Sun”) jt. 2019. aastal andsime 4 kontserti dirigent Valter Soosaluga: põhjamaade muusika kava koostöös tšellist Theodor Sinkiga ning väga menukaks kujunenud jõulukontserdid koostöös viiuldaja Uku Tootsi ja kontsertmeister Ebe Münteliga. 7. augustil 2020 korraldas Kammerkoor Kolm Lindu koostöös Kammerkoor Helü ja Tartu Linnamuusemiga suurprojekti Veljo Tormise pärandi auks Tartu lauluväljakul: päikesetõusust öö saabumiseni kõlas 18 tundi Tormise muusika 400 erinevat salvestust, mille vahele olid pikitud Fred Jüssi loodushelid. 2021. aasta suvel tähistasime „Nukitsamehe” filmi 40. sünnipäeva Urissaares (Olav Ehala ansambel, Vabajala rahvatantsijad, solistid). 2022. aasta kevadel toimus koori esimene kontsertreis välismaale, mille raames toimus Varrese uudisteose „Suur maalritöö” maailma esmaettekanne Dzintari kontserdisaalis Lätis. Kammerkoori Kolm Lindu naislauljad kannavad kunstnik Mari Segeri kõrvaehteid kollektsioonist „Leaves” ning keskkonda hoidvast peenvillasest materjalist valmistatud kooriseelikuid. Kammerkoor Kolm Lindu laulab originaalnootidest.

HIRVO SURVA (1963) õppis 1979–1983. aastal Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis koorijuhtimist Silvia Melliku juures, seejärel sama eriala Tallinna Riiklikus Konservatooriumis Ants Üleoja juhendamisel (1983–1990). 2006. aastast töötab ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõuna. Detsembrist 2001 on ta rahvusooperi Estonia poistekoori peadirigent. Ta on olnud ka Eesti Meestelaulu Seltsi poistekoori Kalev peadirigent (aastatel 1994–2009), Revalia Kammermeeskoori peadirigent (aastast 1998) ja Eesti Rahvusringhäälingu segakoori dirigent (aastast 2008), on juhatanud ka Teaduste Akadeemia meeskoori. Ta on Eesti Kooriühingu juhatuse esimees. Hirvo Surva oli 1993. aasta VII noorte laulu- ja tantsupeo poistekooride dirigent, 1994. aasta XXII üldlaulupeo poiste- ja meeskooride dirigent, 1997. aasta VIII noorte laulu- ja tantsupeo kunstiline juht, 1999. aasta XXIII üldlaulupeo poistekooride dirigent ning XXIV ja XXV üldlaulupeo üldjuht ja XXVI üldlaulupeo kunstiline juht.

𝗛𝗬𝗢𝗡𝗔𝗛 𝗦𝗢𝗡𝗚 (1986) on Lõuna-Koreast pärit noor kooridirigent, kes elab hetkel Eestis. Algselt sopraniks õppinud Songi inspireeris oma unistusi ellu viima ülikoolikooris lauldud aeg. Seejärel õppiski ta koorijuhtimist Korea Riiklikus Kunstiülikoolis Martin Behrmanni ja Hongsu Kimi käe all ning omandas magistrikraadi cum laudega. Koreas doktorantuuris õpinguid jätkates tuli ta Eestisse ning lõpetas EMTA koorijuhtimise magistrantuuri kiitusega 2022. aasta kevadel Toomas Kapteni klassis. Song on katoliiklane ning oli peadirigent mitmes Korea katedraalis, lisas oli ta abidirigent mh Yangju linna Poiste- ja Tütarlastekooris, Deungchoni üldise sotsiaalhoolekande keskuse naiskooris ning Sogangi Ülikooli Fiati noorte segakooris. Ta on võtnud lauljana osa mitme Korea koori tegevusest ja olnud ka Eesti Filharmoonia Kammerkoori külalisliige. Hyonah Song töötab hetkel EMTA koori koordinaatorina ning dirigeerimisklassi kontsertmeistrina. Eestis on ta juhatanud abidirigendina Rapla Segakoori, väljaspool Eestit on ta juhatanud Eesti ja Lõuna-Korea diplomaatiliste suhete sõlmimise 30. aastapäeva tähistamise kontserti. Song oli 2021. aasta Romano Gandolfi koorikonkursi poolfinalist; 2023. aastal Sloveenias toimunud rahvusvahelisel koorijuhtide konkursil Aegis Carminis võitis ta eri kategooriates I ja II koha ning pälvis ka parima esineja auhinna, mis viib ta 2023/2024. hooajal Sloveenia Filharmoonia Kammerkoori juurde (Zbor Slovenske filharmonije).

𝗦𝗧𝗜𝗝𝗡 𝗖𝗟𝗔𝗘𝗥𝗛𝗢𝗨𝗗𝗧 (1995) alustas 8-aastaselt laulmist Ultrechti Katedraali Koorikoolis Hollandis, samal ajal hakkas ta mängima ka erinevaid instrumente, nagu klaver ka trompet. Ta õppis Ultrechti Ülikoolis füüsikat, jätkates samaaegselt aktiivselt musitseerimist. Ta laulis erinevates prestiižsetes koorides, nagu Hollandi Üliõpilaste Kammerkoor (Nederlands Studenten Kamerkoor). Aastal 2014 sai temast vokaalkvarteti Pulse Ensemble kaasasutaja ja kunstiline juht. Oma ansambliga, mis on peamiselt pühendunud varajasele muusikale, on Claerhoudt esinenud mitmetel festivalidel üle Euroopa. Claerhoudt alustas 2021. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Hirvo Surva juhendamisel koorijuhtimise õppimist ning on hetkel bakalaureuse II kursusel. Kammerkoor Kolm Lindu on esimene kollektiiv, keda Claerhoudt väljaspool kooli juhatanud on.

Toimumisajad

Minu Piletimaailm

Telli uudiskiri

Piletimaailma haldab

SA Eesti Draamateater
Registrikood: 90008264
Pärnu mnt. 5
Tallinn, 10148, Eesti