Eesti-Läti disko: retrost tänapäeva

Medium

Eesti-Läti disko Ugala teatrikohvikus


Reedel, 5. mail kell 22 toimub Ugala teatrikohvikus ja terrassil eksklusiivse erisündmusena Eesti-Läti disko: retrost tänapäeva. Suveootuses tantsupidu toimub rahvusvahelise sündmuse, Ugala teatri ja Valmiera Draamateatri (Läti) esmakordse koostöölavastuse raames, mis jõuab publiku ette 2024. aasta sügiseks, et rõõmustada kultuurihuvilisi etendustega nii Eestis kui Lätis.

Peoõhtu algab tervitussõnade ja projekti lühitutvustusega lavastaja Andres Noormetsalt ja teatrijuht Garmen Taborilt. Kohal on ka lavastustrupp Valmiera teatrist. Õhtu jätkub Eesti ja Läti DJ-dega - Eesti poolelt mängib muusikat lavastaja Andres Noormets ja näitleja Alden Kirss, Lätist näitlejad Klinta Reinholde ja Eduards Johansons. 

Saabujatele pakume tervitusjoogiks Läti armastatuimat õlut. Baaris on saadaval Lätile ja Eestile omased suupisted, lisaks tavapärane teatrikohviku menüü. Pilet eelmüügist 8 € ja kohapeal 10 €. Kohtade arv sissepääsuks piiratud.

Ugala ja Valmiera Draamateatri sõpruse juured viivad 1953. aastasse, mil Valmiera esimest korda Ugalat külastas. Sõpruse 70. sünnipäeva tähistamiseks ühendatakse kahe teatrilinna loomejõud hoidmaks pikaajalist sõprust ja mõlemapoolseks kultuuriarenguks. Selle auks tuuakse lavale värske teatritükk. Lavastusprotsessi on kaasatud nii Valmiera Draamateatri kui Ugala teatri näitlejad, mõlema teatri tehnilised meeskonnad ja kunstnikud. Lavastaja on Andres Noormets, näidendi autor Ott Kilusk. Suur koostöölavastus esietendub 2024. aasta septembris ning kahe riigi teatrisõpradeni jõuab kokku vähemalt 20 etendust nii Eestis kui Lätis.

 

Teatrite ühisprojekt on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist. Toimumisajad