G. Puccini “Turandot”

Saaremaa Ooperipäevad 2023

Medium

BLRT GRUPP ESITLEB:

T 25. juuli kell 20 Kuressaare lossi ooperimaja

G. Puccini

“Turandot”

Maria Bieşu nimeline Moldova rahvusooper ja -ballett

 

Naudi Puccini meistriteost „Turandot“!

Nagu enamik Giacomo Puccini kaheteistkümnest ooperist, kuulub ka tema kolmevaatuseline ooper „Turandot“ maailma ooperiteatrite püsirepertuaari. Eksootiline olustik, idamaised orkestrivärvid ning dramaatilised sündmused elu ja surma piiril köidavad publikut tänaseni. See räägib loo kaunist, ent jääkülmast printsessist iidses Hiinas, kes annab oma kosilastele rea mõistatusi, ja vaprast printsist, kes lõpuks võidab tema südame. Sind ootab tõeline ooperisõprade maiuspala!

 

 

Maria Bieșu nimeline Moldova rahvusooper ja -ballett (rumeenia keeles Teatrul Naţional de Operă şi Balet „Maria Bieșu“ din Republica Moldova) on üks Ida-Euroopa juhtivaid ooperi- ja balletiteatreid. Teater on tuntuks saanud kõrgetasemelise muusika- ja teatrikunsti edendajana ning andnud hoo paljude lauljate ja tantsijate rahvusvahelisele karjäärile.

 

Peale ooperi- ja balletitruppide tegutseb teatris sümfooniaorkester ja koor. Teatri loominguliselt kollektiivilt eeldatakse kõrget kunstilist taset ning seetõttu valitakse töötajad Moldova ja välismaiste kaunite kunstide koolide parimate lõpetajate hulgast. Ooperi- ja balletisoliste on pärjatud arvukatel riiklikel ja rahvusvahelistel festivalidel ja konkurssidel. Tänu oma haridusele, andele ja kogemustele teeb suur osa teatri töötajatest põhitöö kõrvalt koostööd välisteatritega, mängides nimirolle Euroopa mainekatel lavadel.

 

 Toimumisajad

Vabu kohti: 740, Tavahinnad: 79-99 €, Soodushinnad: -

Minu Piletimaailm

Telli uudiskiri

Piletimaailma haldab

SA Eesti Draamateater
Pärnu mnt. 5
Tallinn, 10148
Eesti