Vioolakvartett Sul Viola!

Medium

Vioolakvartett Sul Viola! esitavad S. Engano loomingut, mis on kirjutatud just neljale vioolale. Lihtne ja meeleolukas kuulamine.

Kontserdiga avatakse ka Karin Sarve maalinäitus, mis jääb avatuks Tapa Kultuurikojas kuni novembri keskpaigani.

 

Karin Sarv on professionaalne muusik, kelle loometee on peamiselt seotud keelpillimänguga Eesti esindusorkestrites. Soov ennast kunsti kaudu väljendada on aja jooksul kasvanud, seda muuhulgas tasakaalustamaks pingelisemaid kontserdi- ja turneenädalaid. Paari viimase aasta jooksul on talle maalimisest kujunenud oluline viis oma seesmise maailma peegeldamiseks. Paarikuu tagune otsus teha elus pööre teistlaadi töö suunal on pannud autori mõtlema hinge ja sellele määratud raja peale. Nii on Karin hakanud mõistma muusika ja kunsti tähtsust veelgi enam.

Maalimine on Karini jaoks võimalus leida julgust endale päriselt otsa vaadata ja seda värvidega peegeldada. See on veel üks samm sisemise harmoonia ja rahulolu teel. 


Teisalt seondub mõte oma loomingut näitusel tutvustada uue ja tundmatu teekonnaga, mis on sama habras kui samm veepinnal. 

Autoripositsioon

Vahel ma ei räägi,

sest mu südamel on hääl ära.

Aga ma maalin ja soovin,

et Su südamel oleks silmad lahti.

/parafraseerides Elina Naani/

Vahel inimesed näitavad end mulle, elan neile kaasa, justkui samastun nendega. Nii saan tunda palju rõõmu ja helgust, aga ka kurbust ja valu. Maalin teiste inimeste, aga mõnikord ka enda emotsioonid ja tunded lõuendile. 

Inimeste erinevus maailma tajumisel ja info- ning fotokülluse ajastu annavad võimaluse esile kerkida sürrealismil ja abstraktsusel. Ajas on maalid muutunud - hetkeemotsioonist reaalsemaks ning hetkest kantuna juhitumaks. Kiirusele alluvad akrüülid on järk-järgult vahetumas rahulikumate õlivärvide vastu, rohke värv ja spaatel õhemate kihtide ja pintslite poole. 

Värvid peegeldavad looduse meeleolu, üksikud värvilaigud ja teosed annavad aimdust rõõmu ja helguse kasvust, lootus jääb.Toimumisajad

Minu Piletimaailm

Telli uudiskiri

Piletimaailma haldab

SA Eesti Draamateater
Pärnu mnt. 5
Tallinn, 10148
Eesti