XXII suvefestivali „Seitsme linna muusika“ eriprogramm

XXII suvefestivali „Seitsme linna muusika“ eriprogramm

2.–18. juuli 2020

 

Ida-virumaa kontserdipaigad

 

N 2. juuli kell 19 Kohtla-Järve kultuurikeskus

„Damaskuse kirikukellad“

Orthodox Singers, dirigent Valeri Petrov

Kavas:

Süüria, kreeka, bulgaaria, serbia ja vanavene kirikumuusika

 

Tasuta sissepääs

2+2 piirangu tõttu on saali kohtade arv piiratud.

 

R 3. juuli kell 19 Tartu Ülikooli Narva kolledž

 „Põhjala kontrastid“

Raivo Tafenau kvartett

Raivo Tafenau (saksofon)

Peedu Kass (bass)

Paul Daniel (kitarr)

Ramuel Tafenau (trummid)

Kõlab Raivo Tafenau originaallooming

 

Eesti džässi säravamaid isiksusi, alati päikeselises meeleolus saksofonist-akordionist-ansamblijuht-helilooja Raivo Tafenau loob muusikasilla Põhjamaadesse.

 

Avatud on näitus „Põhjamaade kestlikud linnad“.

Eakate üksindusest üleujutuste ja õhusaasteni – kõik maailma linnad seisavad silmitsi tohutute sarnaste probleemidega. ÜRO tegevuskava aastani 2030 pakub probleemide ületamise raamistikku. Kestliku arengu 11. eesmärk rõhutab just linnade ja kogukondade üliolulist rolli. Kuid nagu näitusel näha, ei piirdu linnalahendused üksnes mainitud 11. eesmärgiga, vaid seostuvad veel paljude teistega. Põhjamaad on ÜRO tegevuskavale 2030 tõsiselt pühendunud ja pakuvad juba praegu lahendusi, millega panustada kestliku arengu eesmärkide täitmisesse. Põhjamaad on juba teel kestlikuma tuleviku poole. Meie näitus esitab ülevaate lahendustest, mis puudutavad tervist, liikumist ja CO2 heitme vähendamist, ringmajandust ja toimetulekuvõimekust. Loodame, et inspireerime teid ühinema meiega sel teekonnal.

 

Kontserdi toimumist toetab Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis.

Pilet 5 €

 

R 3. juuli kell 19 Tulivee villa

Vaiko Eplik ja Jaan Pehk (vokaal, kitarrid)

Kõlab esitajate omalooming ja aegumatu eesti muusika.

 

Jaan Pehk ja Vaiko Eplik on mehed, kes ei vaja laiemat tutvustamist. Nad kohtuvad aeg-ajalt, et koos musitseerida ning tunda rõõmu muusikast ja inimestest.

Kontserdikohana on meil heameel esimest korda esitleda Tulivee salapiirituseveo muuseumi ja kontserdikeskust, mis on pälvinud aasta puitehitise 2019 nimetuse.

 

Kontsert toimub vabas õhus, avatud on välikohvik. Laua broneerimiseks restoranis nii enne kui ka pärast kontserti palun võtke ühendust meilil restoran@tulivee.ee

 

Pilet 15/12 €

 

L 4. juuli kell 17.00 Kohtla-Nõmme pargi laululava

„Blind Date“

 Siim Aimla Funk Band & Eleryn Tiit

 

Eleryn Tiit (vokaal)

Siim Aimla (saksofon)

Jason Hunter (trompet)

Sten Valdmaa (tromboon)

Paul Daniel (kitarr)

Roland Jairus (bass)

Eno Kollom (löökpillid)

 

Funkmuusika on Siim Aimla soontes tuksunud juba pikka aega. Tema uusima ansambli stiili on mõjutanud eelkõige Nils Landgreni ja Michael Breckeri looming. Siim Aimla on džässmuusik, kes on õppinud klarnetit ja koorijuhtimist Tallinna Muusikakeskkoolis ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Lauljanna Eleryn Tiit on meile tuttav TV3 sügishooaja 2019 paroodiasaatest „Su nägu kõlab tuttavalt“.

 

Pilet 10/8 €

 

P 5. juuli kell 12 Toila Pargi kohvik ja roheala

Perepäev

Kontsert kõige väiksematele „Igasse päeva tilgake mett“

„Mõmmi ja tema sõber“ (Ivo Eensalu ja Tarvo Krall)

 

Tere! Kuidas Sa elad? Mina elan hästi! Kindlasti on sul tänu minu saatele tähed selgeks õpitud. Ma tahaksin väga kuulda, kuidas sul koolis läheb ja mida sa oled õppinud. Loodan veel, et sa laulad meiega kaasa „Mõmmi ja aabitsast“ tuttavaks saanud laule.

 

Kontsert natuke suurematele

Duo Puuluup ehk Ramo Teder ja Marko Veisson

 

Hiiu kandleid elektroonikaga ristav Puuluup kõigub pärimuse ja kaasaegsete muusikastiilide piiril, flirtides maailmamuusika, underground’i ja popiga. Puuluup juhib hiiu kandle jõhvkeelte võnked läbi efektiplokkide ja luuperi ning kasutab alternatiivseid mängutehnikaid ja heli tekitamise võimalusi. Nende esimene album „Süüta mu lumi“ ilmus kevadel 2018.

 

Tasuta

 

T 7. juuli kell 19 Jõhvi kontserdimaja

Norah Jonesi ja Michael Bublé muusika

Lauri Liiv (vokaal)

Birgit Sarrap (vokaal)

Jakko Maltis (vokaal, klaver)

Jörgen Pakkas (kitarr)

Siim Koppel (löökpillid)

Kõlavad mõnusad ja armastatud meloodiad, mida on inspireerinud Norah Jonesi ja Michael Bublé looming. 

Birgit on telesaate „Eesti otsib superstaari“ esimese hooaja võitja, Eesti parim naisartist 2010, kes esindas 2013. aastal Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel lauluga „Et uus saaks alguse“.

 

Pilet 15/12 €

 

 K 8. juuli kell 21 Saka rahvamaja suvelava

Väelaulude öökontsert

Tom Valsberg ja sõbrad

Kaasa teeb tuletrupp Flaamos

 

Tom Valsberg on ansamblist Indigolapsed tuntud maailmarändur ja laulik, kes esitab koos sõpradega rütmikaid folgilikke väelaule. Need eestikeelsed laulud on inspiratsiooni saanud  Tomi rännuteedelt, kokkupuutest eri rahvaste muusikaga. Kontserdil saab soovi korral nii kaasa laulda kui ka tantsida. Pole harv juhus, et väelaulude kontsertidel kõlab naer ja voolavad pisarad, sest Tomi humoorikad seiklusjutud, hingestatud laulusõnad ja võimsad rütmid puudutavad südameid.

 

Pilet 7 €

 

P 12. juuli kell 18 Aseri rahvamaja hoov

 „Filmimuusika pärleid läbi aegade“ 

Gourmet Duo: Yvetta Uustalu (vokaal, klaver), Tõnis Tüür (kontrabass)

 

Kontserdil kõlavad maailma filmimuusika hitid „I Will Wait for You“ („Cherbourg’i vihmavarjud“), „Angel Eyes“ („Leaving Las Vegas“), „I Could Have Danced All Night“ („Minu veetlev leedi“) jpt, mille vahele põimib duo oma põhirepertuaari paremaid palu. 2010. aastal loodud Gourmet Duo on kontserdireisid viinud nii Luksemburgi kui ka Moskva rahvusvahelisele vokaaldžässi festivalile. Gourmet Duo on andnud välja kolm helikandjat. Kontsert tõotab tulla elamusrohke ja südamlik.

 

Tasuta

  

K 15. juuli kell 19 Jõhvi park

„Meu Brasil“

Helin-Mari Arderi Kvartett

Helin-Mari Arder (vokaal, marakas)

Danel Aljo (saksofon)

Teet Raik (kitarr)

Ara Yaralyan (kontrabass)

 

Helin-Mari Arderit ja tema triot on esimestest kontsertidest peale seostatud kauni muusikastiiliga, mis on alguse saanud kuumast Brasiiliast. Bossa nova on nõtke ja lummav ning sobib eesti keele rütmiga imehästi. Helin-Mari on südameasjaks võtnud esitada kauneid bossanoovasid ning sambasid nii eesti, portugali kui ka itaalia keeles. See imeline muusika, mis sai alguse suuresti tänu Antônio Carlos Jobimile, on kogunud austajaid ja imetlejaid üle kogu maailma ning saanud koduseks ka Helin-Marile ja tema triole. 

Lauljatari saadavad Teet Raik kitarril ning Ara Yaralyan kontrabassil; trioga liitub saksofonil Danel Aljo, kes lööb kaasa mitmes armastatud koosseisus (Kriminaalne Elevant, Trump Conception, Ajavares, Estonian Dream Big Band).

Selle kontserdiga jõuame Brasiiliasse ja toome festivalile mõnusaid Ladina-Ameerika rütme.

 

Tasuta 

 

N 16. juuli kell 19 Jõhvi kontserdimaja

„Leva“

Erki Pärnoja soolokontsert

 

Aasta meesartistiks 2018 kuulutatud multiinstrumentalist ja helilooja Erki Pärnoja avaldas selle aasta alguses neljanda albumi „Leva“. Albumi ilmumist saatis esimene ulatuslik soolotuur Eestis.

 

Melanhoolsed ja eeterlikud klahvpillikõlad, mis sulavad kokku äratuntavalt lõikavate kitarrihelidega, kaetud õhuliste kajamaastikega – kõik see moodustab žanri, mida võiks kirjeldada kinematograafilise rännakuna, dream-popi ja 1970ndate kitarriroki kompleksse afäärina. Akustiline, sünteetiline ja müstiline.

 

Pilet 12/10 €

 

 R 17. juuli kell 22.30 Toila Oru park, Pargi kohviku roheala

Vihmaga toimub kino Toila laululaval.

 

ÖÖKINO

„Vihmane päev New Yorgis“ (romantiline komöödia, 2019)

Režissöör Woody Allen

Eestikeelsete subtiitritega, kestus 1 t 32 min

 

Tasuta

 

L 18. juuli kell 18 Mäetaguse mõisa hoov

Piknikukontsert

Stefan ja Inger

 

Armeenia päritolu andekas Eesti laulja ning laulukirjutaja Stefan on noorusele vaatamata jõudnud end juba kodusel muusikamaastikul tõsiselt kehtestada. Viljandis sündinud Stefan Airapetjan alustas laulmist varakult ning osales kooliajal mitmel laulukonkursil. Laiema avalikkuse ette ilmus ta ansambli Vajé koosseisus, jõudes 2018. aastal Eesti Laulu superfinaali. 

 

Inger Fridolin on noor eesti laulja ja laulukirjutaja, kes astus avalikkuse ette 2017. aasta sügisel, jõudes konkursil „Noortebänd“ finaali. Samuti osales Inger 2019. aastal Eesti Laulu telekonkursil, pääses finaali ja saavutas 6. koha lauluga „Coming Home“.

 

Tasuta

 

 L 18. juuli kell 22.30 Toila Oru park, Pargi kohviku roheala 

Vihmaga toimub kino Toila laululaval.

 ÖÖKINO

„Armastusega Rooma“ (romantiline komöödia, 2012)

Režissöör Woody Allen

Eestikeelsete subtiitritega, kestus 1 t 52 min

 

Tasuta

 

 

 

NB! Eesti Vabariigis kehtestatud piirangute tõttu on suveürituste publiku arv piiratud.
Toimumisajad

Märksõnadega otsing

Minu Piletimaailm

Telli uudiskiri

Piletimaailma haldab

SA Eesti Draamateater
Pärnu mnt. 5
Tallinn, 10148
Eesti