Eesti matus / Похороны по-эстонски

Viimsi vabaõhumuuseumis

Medium

Vene Teater esitleb: lavastus "Eesti matus" vabas õhus

Nautige teatrikunsti vabas õhus hoides teistest teatrikülastajatest ohutut vahemaad. Vene Teater mängib 1.-9. augustini Viimsi vabaõhumuuseumis Andrus Kivirähki tuntuimat näidendit "Eesti matus" Üllar Saaremäe lavastuses.

 
Etendused toimuvad 1.,2.,8. ja 9. augustil algusega kell 18
ja 4., 5., 6. ja 7. augustil algusega kell 19.  
Muuseumi väravad avatakse tund aega enne etendust. 


 
Osades: Eduard Tee, Katrin Sutt, Larissa Savankova, Artjom Garejev, Sergei Tšerkassov, Leonid Ševtsov, Juri Žilin, Jelena Jakovleva, Jekaterina Kordas

 
"Andrus Kivirähki näidend "Eesti matus" on Vene Teatris välja toodud väga ootamatu võtmes.  Olukorrad, mis tavaliselt panevad nutma - on naljakad, kohad, kus tavaliselt naerdakse - seal tuleb tõsiselt järele mõelda... Erakordselt peenetundeliselt on  välja joonistatud peategelaste kodutalus toimuv - mitte ühtegi üleliigset sõna, mitte ühtegi põhjendamatut žesti, naljakas ja kurb on eelkõige seetõttu, et kõik on äratuntav... see on meie enda elust, meist endist.<…> Etenduselt lahkud kerge tundega, mõeldes sealjuures erinevatele teemadele, kihistad naerda, meenutad peategelaste suhtlust ilmestanud säravaid pärleid ning ootamatuid arenguid. Tunne on kerge ja samas ka sügav.  Braavo kõigile, kes selle lavastuse valmimisele kaasa aitasid!"

Irina Danilova, Eesti Instituudi programmi "Kultuurisamm" tellimusel valminud arvustus (blogi.kultuur.info)

 

Andrus Kivirähk - Eesti kaasaja populaarseim romaani-, novelli-, näite- ja lastekirjanik. Tema teoste isikupärane huumor, sotsiaalne närv ja midagi ainult Kivirähkile omast, on temast teinud tõelise rahvakirjaniku, kelle kohta on ka öeldud: "Eestis ei ole ühtegi kirjanduspreemiat, mida Andrusele omistatud ei oleks".  Kivirähki näidendi "Eesti matus" tõi Vene Teatris lavale näitleja ja lavastajana (nüüd ka poliitikuna) tuntud Üllar Saaremäe.  Tuues analoogia Andrusele omistatud kirjanduspreemiatega, võiks Üllari kohta öelda: "Eestis ei ole teatripreemiat, mida Üllar Saaremäele omistatud ei oleks."  

 

Soovitatav vanus 14+

Etenduse kestab 2 tundi ja 30 minutit (ühe vaheajaga)

HINNAD

 täishind — 25 €

perepilet (rohkem kui kaks inimest) — 22 €/ühe pereliikme pilet

soodushind (pensionärid, lapsed, õpilased, puudega inimesed ja nende saatjad) — 18 €

Teatrikülastajatel on võimalik Viimsisse sõita teatribussiga, mille pilet maksab 4 eurot (Vene Teater - Viimsi vabaõhumuuseum - Vene Teater). Buss väljub teatri eest tööpäeviti kell 17.30 ja Viimsist tagasi kell 22.00; puhkepäeviti väljub buss teatri eest kell 16.30 ning Viimsist tagasi linna kell 21.00.
 
Viimsi vabaõhumuuseumi aadress: Rohuneeme tee 51 / Muuseumi tee 1, Pringi küla, Viimsi vald
Viimsi vabaõhumuuseumisse saab kohale sõita bussidega nr 114 ja 260 (peatused Tamme või Ranna).  Samuti on võimalik on sõita bussiga nr 1A- sellisel juhul tuleb sõita Viimsi Keskusesse ja seal istuda ümber bussile nr V1 või V5 (Viimsi valla siseliinid).  Viimsi keskusest võib muuseumisse ka jalutada, see võtab aega umbes 35 minutit.


veneteater.ee
 Toimumisajad

Märksõnadega otsing

Minu Piletimaailm

Telli uudiskiri

Piletimaailma haldab

SA Eesti Draamateater
Pärnu mnt. 5
Tallinn, 10148
Eesti