Trad.Attack! / "Eesti mängud. TÖNK"

Medium

TÖNKI VIIMASE ETENDUSE VIIMASTE KOHTADE SUPERPAKKUMINE!

Täna õhtul etendub Raadi lennukiangaaris viimast korda selle suve omanäoliseim mänguline lavastus "TÖNK", kus lavalaudadel säravad ansambel Trad.Attack! ja lavakunstikooli 28. lend! Saab mänge, saab nalja ja kuhjaga äratundmist ;)

Viimase etenduse puhul pakume Sulle ainulaadset võimalust - viimased piletid on tund enne etenduse algust müügil hinnaga 15 eurot! NB! Sooduspiletid on müügil vaid kohapeal!

Kui Sul pole pilet veel ostetud, kirjuta kalendrisse, et täna õhtul kell 20 on Sul viimane võimalus kohtuda pesuehtsa TÖNKiga! 

 

Trad.Attack! / "Eesti mängud. TÖNK"

 Juunikuus etendub Tartu Raadi lennukiangaaris Sigismund von Krahli teos "Eesti mängud. TÖNK", mis jutustab loo mängu tähendusest inimese kujunemises ja tugineb Trad.Attack!’i muusikale. 

Laval on ansambel Trad.Attack! ja EMTA lavakunstikooli 28. lend 

Autor: Sigismund von Krahl

Lavastaja: Peeter Jalakas

Muusika: Trad.Attack!

Dramaturg-näitleja: Taavi Eelmaa

Kunstnikud: Kärt Ojavee ja Edith Karlson

Video: Martti Helde

Graafiline kujundus: Margus Tamm

Tehnilised lahendused: Enar Tarmo

Heli: Mait Karm

Miks otsustas meie muidu pigem ratsionaalse olekuga esivanem raisata talvel raskelt kättetulnud energiat mõttetustega? Ta ajas harjavarre läbi vammusevarruka ning puges pimedal õhtul ise selle alla, et mängida kaelkirjakut, või tegi tarbeesemetest töngi, täiesti kasutu asja. Mida räägivad rahvamängud meie ühiskonnast, unistustest, üksindusest?

Mängud on olnud inimkonna arengus olulise tähtsusega. Ajaloolane Johan Huizinga sõnul on homo sapiens’i, mõtleva inimese järglane just homo ludens ehk mängiv inimene, ja seda ütles ta juba 1938. aastal, ammu enne Nintendot ja arvutimänge.

"Eesti mängud. TÖNK" on lavastus, milles muusikal on täita keskne roll. Laval on ansambel Trad.Attack!, kelle looming on tihedalt seotud meie rahvapärimusega. Nii on ka etenduse toimumiskoht, Tartu Raadi lennukiangaar, mis asub Eesti Rahva Muuseumi vahetus naabruses, tähenduslik ja etenduse jaoks loogilisim.

"Eesti mängud. TÖNK" valmib Eesti Kontserdi ja Von Krahli Teatri koostöös. Lavastaja Peeter Jalaka jaoks on see kolmas kokkupuude eesti mängudega. Eelmised olid “Eesti mängud. Kaelkirjak liigub edasi” 1990. ja “Eesti mängud. Pulm” 1996. aastal.

"Eesti mängud. TÖNK" esietendub Raadi lennukiangaaris 10. juunil kell 20. Etendused toimuvad 11., 12., 13., 14., 15., 16.juunil kell 20.

Etendused on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale.

Korraldaja: SA Eesti Kontsert

Toetajad: Eesti Kultuurkapital,  Penosil Eesti, Uuskasutuskeskus, Telia
Tönki maitseelamused loovad: Gustav ja Joel Ostrat küpseta-naudi-ela 

 

Kuna etendus toimub Tartu Raadi lennukiangaaris (Roosi 83), soovitame külastajatel arvestada ilmaolusid ja riietuda soojalt.

Etenduse kestus 1.10 ilma vaheajata 
Toimumisajad

Märksõnadega otsing

Minu Piletimaailm

Telli uudiskiri

Piletimaailma haldab

SA Eesti Draamateater
Pärnu mnt. 5
Tallinn, 10148
Eesti