ERSO: Tulevikumuusika II. LUIKEDE JÄRV

LUIKEDE JÄRV

Kontserdisarja Tulevikumuusika II kontsert

 

R, 2.12.2016 kell 19, Estonia kontserdisaal

 

Arvo Pärt

“Swansong” (2013)

 

Jean Sibelius

“Toonela luik” süidist “Legendid” (1893/1897/1900)

 

Pjotr Tšaikovski

Süit balletist “Luikede järv”, op. 20 (sdn Kristjan Järvi) (1876/2015)

 

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent KRISTJAN JÄRVI

 

Kristjan Järvi – 21. sajandi artisti arhetüüp, laia haardega muusik, kes tegutseb ilma silmaklappide ja piirideta. Oma innovatiivsete ideede elluviimiseks on tal väljundeid üle kogu maailma: ta on Leipzigi Raadio sümfooniaorkestri (MDR) ja Gstaadi festivali orkestri peadirigent, New Yorgis resideeriva klassikale, hip-hopile ja džässile pühendunud Absolute Ensemble’i asutajaliige ja dirigent ning Läänemeremaade noorteorkestri asutajaliige ja dirigent. Külalisdirigendina juhatab ta orkestreid üle maailma.

“Lõppeva muusika-aasta üks suuremaid elamusi oli Kristjan Järvi juhatatud ERSO kontsert /…/. Nii kõrgel tasemel ei ole ERSO terve aasta jooksul mänginudki. Kristjan Järvis on kõige ehedamal kujul olemas omadused, mis teevad ühest dirigendist tõelise liidri.” (Nele-Eva Steinfeld, Sirp, 4.12.2015). Just Kristjan Järvi käe all jõudis ERSO möödunud hooajal esmakordselt rahvusvahelise telekanali Mezzo eetrisse ning koos Neeme Järvi ja Kristjan Järviga minnakse vahetult enne 2016. aasta jõule orkestri esimesele Hiina-turneele.

Kontserdil “Luikede järv” tuuakse Eesti publikuni esimene ERSO Hiina-turnee kava. Esmakordselt Eestis kõlab Kristjan Järvi enda seatud süit Tšaikovski balleti “Luikede järv” muusikast. Dirigent on öelnud, et “kontserdikülastajal on haruldane võimalus kuulata nii populaarseid muusikalisi numbreid balletist kui ka nautida kogu muusikalist narratiivi, mis dramaatilises sümfoonilises kontekstis on nauditav ka ilma koreograafiata. Ma olen sisse kirjutanud ka mitmed sageli isegi balletietendustest välja jäetud osad, sh paljud virtuoossed viiulisoolod.”

 

 

Piletid 22 €

Sooduspilet 16 € (õpilane, tudeng, pensionär)

 

Korraldaja: Eesti Riiklik Sümfooniaorkester 

 


Märksõnad: ERSO

Toimumisajad

Märksõnadega otsing

Minu Piletimaailm

Telli uudiskiri

Piletimaailma haldab

SA Eesti Draamateater
Pärnu mnt. 5
Tallinn, 10148
Eesti